Entegrasyon Nedir?

Entegrasyon; birden fazla uygulamanın otomatik bir şekilde haberleşmesini sağlamak amacıyla yapılan yazılım çalışmasıdır.

Mesela; E-Ticaret üzerinde birden fazla noktada satış yaparken, entegrasyon kullanımı size büyük kolaylık ve hız sağlayacaktır.

Örnek vermek gerekirse; N11.com, Gittigidiyor.com, Hepsiburada.com sitelerinde satış yaptığınızı düşünelim, işte bu sitelerdeki siparişlerinizi, TamEntegre.com panelinizde tek yerden görüntüleyebilmeniz, entegrasyon sayesinde olabilmektedir.

API Entegrasyonu Nedir?

API Nedir?

API (Application Programming Interface), bir uygulamaya ait yeteneklerin, başka bir uygulamada da kullanılabilmesi için, yeteneklerini paylaşan uygulamanın sağladığı arayüzdür.

Gittigidiyor.com sitesi üzerinde satış yaptığınızı düşünelim, normalde Gittigidiyor.com panelinizden ürünlerinizi yükleyebiliyorsunuz, API entegrasyonu sayesinde başka bir panelden, örneğin TamEntegre.com panelinden Gittigidiyor.com sitesine ürün yükleyebilirsiniz, aynı zamanda Gittigidiyor.com sitesinde bulunan siparişlerinizi yine TamEntegre.com panelinizden görüntüleyebilirsiniz,

API Entegrasyonu sayesinde, bir çok yerdeki uygulamalarınızı birbirine bağlayabilir ve büyük bir kolaylık ve hız avantajı sağlayabilirsiniz,

XML Entegrasyonu Nedir?

XML Nedir?


XML (eXtensible Markum Language), interneti kullanarak veri alışverişi yapan sistemler ve platformlar arasındaki veri iletişimini standart hale getirmek için tasarlanan bir işaretleme dilidir.

Diyelim ki SonTeklif.com sitesine 5000 adet ürün göndereceksiniz fakat bu ürünleri tek tek yüklemek büyük bir zaman kaybı olacaktır,

Eğer elinizde bir XML linki var ise, bu ürünleri TamEntegre.com XML Entegrasyonu ile tek seferde hızlı ve kolay bir şekilde SonTeklif.com sitesine gönderebilirsiniz,

XML Entegrasyonu sayesinde, bir çok uygulamaya veri aktarımı yapabilir, ortak olarak kullanılan bu dil ile platform farkı gözetmeksizin büyük bir kolaylık ve hız avantajı sağlayabilirsiniz.

TamEntegre.com Entegrasyonu Ne Yapar?

Entegrasyon ile kullanıcılar, tüm E-Ticaret operasyonlarını tek noktadan, çok hızlı ve çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirler.

Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?

Entegrasyon sayesinde, pazaryeri sitelerinde bulunan siparişlerinizi tek panel üzerinden kontrol edebilirsiniz, tüm sitelerde bulunan kargo ve faturalarınızı tek panelden yazdırabilirsiniz.

TamEntegre.com ile hem API Entegrasyonu hem de XML Entegrasyonu yapabilirsiniz.